The members of the Conservation and Inland Wetlands Commission are:

  • Paul Armond, Democrat (Chairman)
    (Term expiration: November 13, 2018)
  • Patrick Crowley, Republican
    (Term expiration: November 13, 2018)
  • Beverly Crowther, Democrat
    (Term expiration: November 11, 2019)
  • Roger Dill, Republican
    (Term expiration: November 11, 2017)
  • Priscilla Hammond Republican
    (Term expiration: November 13, 2018)
  • Susan Hessell, Democrat (Alternate)
    (Term expiration: November 11, 2019)
  • Ben Kegley Republican
    (Term expiration: November 11, 2019)
  • Steven Kurlansky, Republican (Alternate)
    (Term expiration: November 14, 2017)
  • Thomas Reynolds, Republican
    (Term expiration: November 14, 2017)

The Conservation & Inland Wetlands Commission meets the 3rd Wednesday of each month at 7:00 PM at the town hall.