Hadlyme Ferry Historic District Commission

The current members of the Hadlyme Ferry Historic District are:

  • E. Russell Learned – Chairman
    (Term expiration: January 23, 2021)
  • Harry (Skip) Broom
    (Term expiration: January 23, 2020)
  • Christian Peltenburg-Brechneff 
    (Term expiration: January 23, 2023)
  • Susan Tyler
    (Term expiration: January 23, 2024)
  • Lisa Holmes – Clerk 
    (Term expiration: January 23, 2022)

The alternate members, who serve in the event a board member is unable to attend a meeting, are:

  • Iain R. Horwath
    (Term expiration: January 23, 2021)
  • Thomas Richardson
    (Term expiration: January 23, 2021)
  • Vacancy

To download an application to apply for a Certificate of Appropriateness from the Hadlyme Ferry Historic District Commission, go here.